fbpx

Wybielanie zębów w Naszym gabinecie

Dla kogo przeznaczony jest zabieg wybielania zębów?

Często pacjenci pytają lekarza dentystę w jaki sposób uzyskać efekt śnieżnobiałego uśmiechu. Zabieg wybielania zębów kierowany jest głównie do osób które mają naturalnie zbyt żółty odcień szkliwa, ich zęby są przebarwione, występują plamki na szkliwie lub dla osób które chcą po prostu jeszcze bardziej uatrakcyjnić swój uśmiech 🙂

Jakie są przeciwskazania do zabiegu wybielania zębów?

Zabieg wybielania zębów nie powinien być przeprowadzany u osób poniżej osiemnastego roku życia, mających nieleczone zęby, u Kobiet będących w ciąży lub karmiących piersią, oraz u pacjentów skarżących się na choroby dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej.

Jaką metodę wybielania zębów wybrać?

W Naszym gabinecie na warszawskim Śródmieściu proponujemy pacjentom dwie możliwości związane z wybielaniem zębów. Pierwszą możliwością jest to tak zwana „metoda domowa”, pacjent dostaje dopasowane do swojej jamy ustnej specjalne nakładki wraz z żelem wybielającym, które zakłada na noc i zęby wybielają się podczas snu. Czas noszenia nakładek uzależniony jest od efektu jaki chcemy uzyskać, zwykle zadowalający efekt jest już widoczny po niecałym tygodniu.

Drugą metodą. znacznie szybszą jest wybielanie w gabinecie. Zamierzony efekt uzyskujemy już na jednej wizycie. Podczas tego zabiegu pacjentowi nakładany jest specjalny żel do wybielania na powierzchnie zębowe, a następnie żel ten jest naświetlany w sesjach 15 minutowych (maksymalnie trzy sesje) w zależności od zaleceń lekarza. Efekt widoczny jest już po wyjściu z gabinetu.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielonych zębów?

Efekty zabiegu wybielania zębów utrzymują się nawet do dwóch lat, wpływ na to ma wiele czynników. Są to zarówno naturalne uwarunkowania, ale przede wszystkim Nasza dieta i dbanie o zęby. Po zabiegu wybielania zębów przez okres dwóch tygodni należy stosować „białą dietę” czyli unikanie przede wszystkim barwiących pokarmów i napojów.

Chcę wybielić sobie zęby, od czego zacząć?

Pacjentom którzy chcieliby skorzystać z zabiegu wybielania zębów w pierwszej kolejności zapraszamy na konsultację stomatologiczną do Naszych lekarzy. Aby móc wykonać zabieg wybielania zęby muszą być zdrowe i wyleczone, następnie aby efekt wybielania był jak najlepszy zapraszamy na zabieg profesjonalnego czyszczenia zębów czyli usunięcie kamienia oraz osadu nazębnego. Jeśli już zęby są zdrowe i wyleczone oraz wyczyszczone można wtedy przystąpić do zabiegu wybielania zębów.

telefon