fbpx

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie endodontyczne czyli popularnie nazywane leczeniem kanałowym jest to proces związany z chorobą miazgi. Najczęściej objawia się ona dyskomfortem oraz bólem u Pacjentów. Przed rozpoczęciem leczenia kanałowego ważna jest odpowiednia diagnostyka RTG za pomocą pojedynczego zdjęcia (RVG) lub też bardziej dokładnego zdjęcia tomograficznego.

Czy leczenie kanałowe boli?

Leczenie kanałowe jest wykonywane przy użyciu znieczulenia miejscowego, dlatego też u Pacjenta nie jest odczuwany ból podczas zabiegu.

Czy leczenie kanałowe jest przeprowadzane na jednej wizycie?

Duża ilość zabiegów może zostać wykonana już podczas jednej wizyty, natomiast zdarzyć się może, że rozpoczęte leczenie kanałowe może zostać zakończone na drugiej lub nawet trzeciej wizycie. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań zęba (m.in. ułożenia korzeni zębowych).

Dlaczego do leczenia kanałowego wykorzystywany jest mikroskop?

W Naszym gabinecie użycie mikroskopu do leczenia kanałowego jest standardem, uważamy, że aby zabieg był wykonany precyzyjnie i skutkował jak największym powodzeniem musi być wykorzystany do tego celu mikroskop. Ma on funkcję nawet 40-krotnego przybliżenia obrazu dzięki czemu lekarz przy użyciu odpowiednich narzędzi może w sposób profesjonalny przeprowadzić cały proces leczenia.

Ząb został wyleczony kanałowo, do dalej?

Leczenie kanałowe ma na celu uratowanie zęba przed jego ostatecznym brakiem czyli ekstrakcją. Dlatego ważne jest aby po zakończonym leczeniu kanałowym korona zęba została szczelnie odbudowana. Do Pacjenta należy decyzja czy do tego celu lekarz użyje materiałów kompozytowych wzmacnianych włóknem szklanym czy też rozwiązań protetycznych wykonanych przez laboratorium protetyczne z którym stale współpracuje Nasz gabinet.

Czy leczenie kanałowe jest lepszym rozwiązaniem od ekstrakcji zęba?

Decyzja dotycząca leczenia kanałowego lub też ekstrakcji zęba zawsze należy ostatecznie do Pacjenta. Należy wziąć pod uwagę, że w przypadku usunięcia zęba należy ten brak uzupełnić rozwiązaniem protetycznym lub implantologicznym, niestety w obu przypadkach koszty te są znacznie wyższe niż leczenie endodontyczne i zawsze dążymy by uratować zęby przed ostatecznym usunięciem.

telefon