fbpx

Diagnostyka RTG Warszawa

Urządzenie wykorzystywane do zdjęć rentgenowskich w HappyDent to Carestream 8200 3D, nowoczesny sprzęt wykorzystujący najnowsze technologie oraz w pełni bezpieczny, emitujący minimalne dawki promieni rentgenowskich.

Rodzaje zdjęć rentgenowskich dostępne w Naszej pracowni:

Pantomogram jest specjalistycznym zdjęciem RTG stosowanym w stomatologii. Zdjęcie pantomograficzne bardzo dobrze pokazuje stan zębów, tkanek kostnych oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Zdjęcie to powinno być powszechnie wykorzystywane do pracy z Pacjentem oraz stanowi porównanie stanu uzębienia przed i po leczeniu.

Cefalometria to badanie obrazowe, wykorzystywane przede wszystkim w ortodoncji – zarówno diagnostyce wad zgryzu, planowaniu ich leczenia, jak i kontrolowaniu jego przebiegu oraz uzyskanych efektów. Obrazuje ono czaszkę, tkanki twarde i miękkie twarzy, podniebienie twarde oraz zatoki przynosowe. Dzięki takiemu obrazowi ortodonta może ocenić wzrost kostny Pacjenta, ustalić przyczyny wady zgryzu, a także dokonać pomiarów niezbędnych do opracowania planu leczenia ortodontycznego.

Tomografia CBCT jest to badanie uzyskujące obraz żuchwy, szczęki lub jej odcinków w wymiarze 3D. Badanie to daje możliwość zaplanowania zabiegu implantologicznego oraz uzyskuje się szczegółowy obraz do zabiegów chirurgicznych lub leczenia kanałowego.

Rentgen zębów Warszawa

W Naszym gabinecie wykonasz kompleksową diagnostykę RTG. Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem do robienia każdego rodzaju zdjęć wykorzystywanych w nowoczesnej stomatologii. Zdjęcia takie jak pantomogram, cefalometria , tomografia CBCT są dostępne do wykonania od ręki.

Pantomogram Warszawa

Zdjęcie pantomograficzne wykonasz u Nas bez kolejki na podstawie skierowania wystawionego wcześniej przez lekarza, jeśli nie masz takiego skierowania wystawimy je na miejscu po konsultacji lekarskiej.

Pantomogram + Cefalometria Warszawa

Wykonaj dwa zdjęcia rentgenowskie w pakiecie w jednym miejscu.

Zdjęcie cefalometryczne jest najczęściej wykorzystywane do diagnostyki ortodontycznej.

Tomografia CBCT Warszawa

W celu jeszcze bardziej szczegółowej diagnostyki stomatologicznej wykonujemy tomografię CBCT odcinka łuku, żuchwy oraz szczęki. Obraz ten jest w 3D i jest wykorzystywany najczęściej do chirurgii stomatologicznej, do leczenia kanałowego oraz impantologii.

telefon