fbpx

Endodoncja mikroskopowa Warszawa

Leczenie kanałowe wymagane jest w przypadku choroby miękkiej tkanki zęba czyli miazgi. Tkanka ta wypełnia jamę zęba, jest bogato unaczyniona oraz unerwiona, spełnia funkcję czuciową, obronną oraz odżywiania. Przyczynami jej chorób są bakterie – mogące przenikać od strony ubytku próchnicowego, przez obnażoną zębinę, bezpośrednio do miazgi po jej urazowym obnażeniu, przez kieszonkę patologiczną lub drogą krwiobiegu – oraz czynniki niezakaźne – bodźce mechaniczne, termiczne, chemiczne. Objawami stanu zapalnego czy martwicy miazgi jest ból. Leczenie kanałowe w Naszym gabinecie składa się z kilku etapów. Pierwszym jest zdiagnozowanie pacjenta, następnie wykonanie zdjęcia rtg w celu weryfikacji ilości oraz morfologii kanałów korzeniowych, usunięcie zmienionej próchnicowo tkanki, dostęp do komory, w której znajduje się miazga, usunięcie chorej tkanki, opracowanie kanałów a następnie wypełnienie gutaperką. Końcowym etapem jest wykonanie kontrolnego zdjęcia rtg oraz odbudowa korony zęba. Szczelna odbudowa korony zęba jest warunkiem sukcesu leczenia kanałowego. Istnieje kilka wariantów odbudowy, między innymi zastosowanie materiałów kompozytowych wzmacnianych włóknem szklanym lub odbudów protetycznych wykonywanych w laboratorium przez technika dentystycznego.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem HappyDent

W Naszym gabinecie na warszawskim Śródmieściu leczymy kanałowo pod mikroskopem czyli precyzyjnie w celu uzyskania jak najlepszego efektu leczenia. Nasi lekarze używają do leczenia wysokiej jakości mikroskopu LEICA M320 dzięki czemu leczenie jest szczegółowe oraz dokładne.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – diagnostyka RTG

Do zaplanowania prawidłowego leczenia kanałowego potrzebna jest również odpowiednia diagnostyka. W HappyDent dysponujemy wysokiej jakości sprzętem zarówno do robienia zdjęć pojedynczych zębów firmy Stern Weber oraz bardziej specjalistyczny sprzęt do zdjęć pantomograficznych lub tomografii CBCT firmy Carestream. Decydując się na leczenie kanałowe pod mikroskopem w HappyDent znajdziesz się w dobrych rękach przy udziale wysokiej klasy sprzętu.

telefon