fbpx

Leczenie stawów skroniowo-żuchwowych Warszawa

Budowa anatomiczna stawów skroniowo-żuchwowych

Staw skroniowo-żuchwowy składa się z połączenia żuchwy, czaszki i krążka stawowego. Wszystko to otoczone jest przez mięśnie, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie stawu.

Krążek stawowy dzieli jamę stawową na dwie części – górną i dolną i jest dwu­wklęsły, zbudowany z włóknistej tkanki łącznej. Jego celem jest zmniejszenie tarcia pomiędzy elementami stawowymi oraz redukcja obciążeń powstających podczas wykonywania ruchów (podczas otwierania ust krążek stawowy przemieszcza się wraz z głową żuchwy ku przodowi, w drugiej fazie otwarcia ust jest zatrzymany przez więzadło krążka, i w trzeciej fazie głowa żuchwy wykonuje ruch sama względem kości skroniowej.

Staw skroniowo-żuchwowy w prawidłowym ułożeniu utrzymują więzadła boczne, klinowo- żuchwowe oraz rylcowo-żuchwowe. Więzadła mają zabezpieczać i poprawiać płynność ruchu w stawie, a ponieważ zawierają zakończenia nerwowe oraz naczynia krwionośne, ich nadmierne napinanie powoduje wystąpienie dolegliwości bólowych.

Objawy wynikające z nieprawidłowości stawów skroniowo-żuchwowych

Leczenie stawów skroniowo-żuchwowych w HappyDent

Leczeniem stawów skroniowo-żuchwowych w Naszym gabinecie zajmuje się lekarz dentysta Kamil Sidorowicz. W codziennej pracy zajmuje się kompleksowym leczeniem protetycznym. Nie zawsze jednak leczenie protetyczne jest możliwe od razu z powodu problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi. W HappyDent dążymy do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania narządu żucia. Doktor Kamil Sidorowicz do leczenia wykorzystuje narzędzia takie jak: DEPROGRAMATOR oraz SZYNA RELAKSACYJNA.

telefon