fbpx

Profilaktyka stomatologiczna Warszawa

Profilaktyka to działania mające na celu ochronę ochronę zębów przed działaniem chorób przyzębia oraz powstawaniem próchnicy.

Co może ochronić Twoje zęby przed powstawaniem ubytków?

Zabiegi profilaktyki stomatologicznej w HappyDent

Zabiegi profilaktyki stomatologicznej wykonywane są w Naszym gabinecie z należytą dbałością oraz starannością. Wykonują je dyplomowane Higienistki stomatologiczne. Zabiegi te nie są inwazyjne i zazwyczaj nie wiążą się z odczuwalnym bólem dla Pacjenta. Są nimi scaling , piaskowanie oraz fluoryzacja.

Co to jest scaling i na czym polega?

Jest to zabieg polegający na pozbyciu się kamienia który osadza się na płytce nazębnej. Zabieg ten nie niszczy szkliwa, ale skutecznie usuwa bakterie z zębów.

Osoba wykonująca zabieg wykorzystuje działanie ultradźwięków. W ramach zabiegu usuwane są też przebarwienia, których nie można pozbyć się domowym szczotkowaniem. Służą temu obrotowe szczotki, gumki oraz pasty profilaktyczne o dużej ścieralności.

Co to jest piaskowanie i na czym polega?

Jest to kolejny etap w procesie higienizacji zębów. Za pomocą specjalnego urządzenia na zęby kierowany jest strumień piasku stomatologicznego który usuwa osad nazębny oraz resztki kamienia nazębnego.

Piaskowanie pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej do których może nie dotrzeć nasza szczotka do zębów podczas codziennego szczotkowania zębów w domu.

Czemu służy fluoryzacja i lakierowanie zębów?

Ostatni etap podczas wizyty profilaktycznej to nałożenie na zęby specjalnego żelu zawierającego fluor dzięki czemu zęby są bardziej odporne na działanie próchnicy. Lakierowanie zębów ma działanie również przeciwko powstawaniu próchnicy, ale również zapobiega nadwrażliwości zębów.

telefon