fbpx

Stomatologia zachowawcza Warszawa

Zabiegi mające na celu niedopuszczenie do przedwczesnej utraty zębów. W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzą: profilaktyka, leczenie ubytków różnego pochodzenia.

Profilaktyka to edukacja i zabiegi mające zapewnić zachowanie zdrowego uzębienia. W ramach tego zapoznajemy Pacjentów z prawidłowymi nawykami dotyczącymi higieny jamy ustnej oraz stosujemy środki chroniące zęby przed próchnicą,

Leczenie ubytków to zabiegi mające na celu rekonstrukcje zniszczonych twardych tkanek zębów. Ubytki te mogą powstać w wyniku próchnicy, schorzeń dotyczących budowy zęba, zaburzeń funkcji i urazów. Do rekonstrukcji używamy najnowszych materiałów, które zapewniają przywrócenie funkcji i estetyki.

Stomatologia zachowawcza w HappyDent

W Naszym gabinecie kompleksowo zajmujemy się dbaniem o Twój zdrowy uśmiech. Zachęcamy do regularnych wizyt u dentysty, wykonujemy zabiegi profilaktyki stomatologicznej takie jak: skaling, piaskowanie, fluoryzacja. Podczas jednej wizyty lekarz dokonuje szczegółowego sprawdzenia stanu uzębienia, za pomocą nowoczesnych sprzętów szczegółowo diagnozuje na podstawie zdjęć: pantomogram, cefalometria , tomografia CBCT oraz przedstawia możliwe rozwiązania. Każdy Pacjent jest traktowany indywidualnie w zależności od jego potrzeb dobieramy najlepsze rozwiązanie.

Kiedy warto wybrać się do dentysty?

Wizyty u dentysty powinny odbywać się regularnie minimum co pół roku (chyba, że lekarz wyda inne zalecenie). Systematyczne wizyty kontrolne dają możliwość powstrzymania pojawienia się próchnicy lub rozpoczęcia leczenia w jej wczesnym stadium. Należy pamiętać, że brak regularności może spowodować konieczność leczenia bardziej specjalistycznego np. endodontycznego, lub nawet utratę swoich zębów. Dlatego zachęcamy do regularności, bo przecież „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Dlaczego stomatologia zachowawcza w HappyDent?

Znajdujemy się w dogodnym miejscu na warszawskim Śródmieściu, pracujemy na nowoczesnych sprzętach wiodących marek w branży stomatologicznej, mamy kadrę składającą się z lekarzy z pasją i zaangażowaniem, w jednym miejscu wykonujemy pełną diagnostykę RTG, w przypadku konieczności leczenia specjalistycznego Pacjent od razu jest kierowany do konkretnego specjalisty, cieszymy się uznaniem i zadowoleniem przez wielu Naszych stałych Pacjentów.

telefon