fbpx

Toksyna botulinowa Azzalure

Gabinet HappyDent wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej Azzalure. Substancja ta charakteryzuje się silnym działaniem i wpływa na układ nerwowy. Może dać efekt wygładzający lub poprawiający kontur twarzy. Miejsca pokryte głębszymi bruzdami i zmarszczkami zaczynają się wyrównywać, a cera wygląda na bardziej ujędrnioną i elastyczną. Toksyna hamuje uwalnianie acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przesyłanie impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami.

Toksyna botulinowa Azzalure – dla kogo?

Zabiegi wykorzystujące toksynę botulinową polegają przede wszystkim na redukcji zmarszczek mimicznych, poprzecznych czoła oraz występujących w okolicach oczu, brody i szyi. Pozwalają usunąć bruzdę marionetki, podnieść brwi i kąciki ust. Substancja ta stosowana jest także w leczeniu nadpotliwości pach, stóp oraz czoła.

Jak przygotować się do zabiegu?

Nie istnieją specjalne przygotowania do zabiegu z użyciem toksyny botulinowej. Nie zachodzi konieczność wcześniejszego wykonania badań diagnostycznych. Zaleca się jednak, aby osoby zażywające aspirynę lub leki rozrzedzające krew, odstawiły je około 2-3 dni przed planowaną wizytą w gabinecie. Odradza się również stosowania dziurawca.

Przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad. Informuje o obowiązujących przeciwwskazaniach oraz ewentualnych skutkach ubocznych. Dokładnie ogląda skórę, zwracając szczególną uwagę na zmiany wskazujące na stan zapalny.

Toksyna botulinowa Azzalure – jak wygląda zabieg?

Osoba wykonująca zabieg dostosowuje rodzaj i stężenie substancji do problemu, z jakim zmaga się pacjent. Podanie toksyny botulinowej odbywa się za pomocą bardzo cienkiej igły w wyznaczonych przez specjalistę miejscach. Nakłuwanie nie jest bolesne – przypomina ukąszenie komara. Zabieg trwa zwykle około 15-20 minut.

Zalecenia pozabiegowe

Do kilku godzin po zabiegu nie wolno się kłaść ani schylać. Można odczuwać bolesność oraz tkliwość miejsc, gdzie wykonano nakłucia. Nie należy ich jednak dotykać, a tym bardziej masować. Zaleca się także, aby przez dobę od podania toksyny botulinowej, zrezygnować z ćwiczeń fizycznych, basenu, sauny, solarium oraz spożywania alkoholu.

Przeciwwskazania do zabiegu toksyną botulinową:

Efekty zabiegu z użyciem toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa hamuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe, co skutkuje rozluźnieniem mięśni. Efekty działania substancji mogą utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy (zwykle do pół roku). Zależą jednak od obszaru, który chcemy poddać kuracji, ilości wstrzykniętej toksyny oraz stylu życia. Ważne jest, aby pacjent unikał palenia papierosów, stosował zbilansowaną dietę oraz uprawiał sport. Aktywność fizyczna pozwala bowiem zredukować stres i rozluźnić mięśnie.

telefon